راهنمای فن آوری تکنلولژی های متصل شده

راهنمای فن آوری تکنلولژی های متصل شده

راهنمای فن آوری تکنلولژی های متصل شده | تصور کنید که بعد از یک خواب خوب. بیدار می شود دقیقا زمانی که می خواهید. پرده اتاق خواب شما باز می شود و قهوه ساز فنجان تازه ای از قهوه را برای شما می سازد. هنگامی که خانه را ترک می کنید، چراغ ها به طور خودکار خاموش می شوند و ترموستات برای خانه خالی تنظیم می شود. چه کسی دوست ندارد در چنین خانه ای زندگی کند؟ امروزه ما چنین فن آوری هایی را ارائه می دهیم که به ما کمک می کند از راه دور خانه خود را را کنترل  کنیم. این فقط یک نگاه از صفحه متصل است. اگر ما به مطالعه عمیق فن آوری های هوشمند خانه نگاه کنیم، متوجه خواهیم شد که این سیستم خودکار سازی کارهای خانگی را فراهم می کند.

بسیاری از دستگاه های خانگی هوشمند در دسترس هستند. اما بسیاری از مردم به دنبال آن نیستند زیرا آنها نمی دانند چگونه از آنها استفاده کنند یا فکر می کنند که به آنها نیاز ندارند.  برای آنها دشوار است بدانند چگونه این تکنولوژی های خانه هوشمند می توانند به بهبود زندگی آنها کمک کنند. محصولات برای خانه های متصل به اشکال و اندازه های مختلف می آیند. این تکنولوژی ها زندگی فرد را آسان تر و کنترل و نظارت بر خانه را افزایش می دهد شما لازم نیست در منزل حضور داشته باشید تا تکنولوژی های یک خانه متصل را کنترل کنید. این فن آوری ها همچنین فرصت های جدید و هیجان انگیز را به زندگی شما اضافه می کنند.

 

راهنمای های سریع در مورد فن آوری های اتوماسیون خانه :

راهنمای فن آوری تکنلولژی های متصل شده

راهنمای فن آوری تکنلولژی های متصل شده |  بلوتوث برای دستگاه هایی که برای مدت زمان طولانی از منابع قدرت استفاده می کنند بهتر است  و روش های نوآورانه ای برای ارتباطات به ارمغان آورده است. شما به راحتی می توانید با ساعت هوشمند خود در هر نقطه از جهان ارتباط برقرار کنید. شما همچنین می توانید به موسیقی مورد علاقه خود را حتی در حمام  از طریق سر دوش گوش دهید. همه این ها به خاطر دستگاه بلوتوث است.  با بلوتوث به راحتی می توانید به هر دستگاه بی سیم متصل شوید. محصولات و برنامه های نوآورانه آن ها به افزایش وفاداری مشتری کمک می کنند. همچنین به دلیل برنامه های نوآورانه ، فرصت هایی برای به دست آوردن  سود از این طریق را ایجاد می کند. آنها به سرعت به تقاضای مصرف کننده پاسخ می دهند.
دستگاه های بلوتوث فعال در بازار رو به گسترش می باشند. با استفاده از دستگاه های دستی شما می توانید درب را باز کنید، تلویزیون را روشن کنید و چراغ ها را روشن یا خاموش کنید. همه این ها و بیشتر از آن  به خاطر آزادی تکنولوژی بلوتوث است.

Apple Homeekit در واقع اسکلت اصلی اپل برای خانه های هوشمند است که  ساده اما قدرتمند می باشد . کیت خانه اپل می تواند به راحتی با تمام دستگاه های اپل کار کند.  برای مثال نورهای هوشمند شما کمک می کند تا به آسانی با پرده های هوشمند ارتباط برقرار کنند. شما فقط نیاز به یک بار راه اندازی دارید ، و سپس Homekit شما به طور خودکار با سیری ارتباط برقرار خواهد کرد. همه دستگاههای Homekit کد شناسایی منحصر به فرد دارند. اما  با هاب کار نخواهد کرد.و هنگامی که آن را به Wi-Fi متصل کنید به راحتی می توانید دستگاه های خانگی هوشمند خود را کنترل کنید. در اصل Homekit برای هدف حفاظت و امنیت طراحی شده است. وسایل خانگی Homecit گران هستند اما ارزش خرید دارند. یکی از بهترین مزیت هایی که کیت خانه نسبت به سایر دستگاه ها دارد این است که می تواند هزاران دستگاه شخص ثالث را به آن اضافه کرد. به صورت  کاملا متمرکز بر خلاف سایر دستگاه ها

راهنمای فن آوری تکنلولژی های متصل شده |  ZigBee برای کنترل و نظارت بر چندین دستگاه الکترونیکی به شیوه ای مناسب استفاده می شود. طراحی شده برمبنای بهبود امنیت و راحتی کاربران. شما به راحتی می توانید ZigBee را با هزاران دستگاه آپلود کنید. آنها قدرت کمتری مصرف می کنند. ZigBee به مالک کمک می کند تا چندین دستگاه هوشمند خانگی را از راه دور کنترل کند. هاب یک دستگاه مرکزی است که برای کنترل تمام دستگاههای خانه هوشمند شما استفاده می شود. ZigBee تبدیل به یک زبان استاندارد جهانی برای ارتباط بین دستگاه های هوشمند است. که در برنامه های مسکونی، تجاری و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.

راهنمای فن آوری تکنلولژی های متصل شده |  در ابتدا، ZigBee برای استفاده صنعتی توسعه یافت، اما به آرامی آن را برای مصارف  دیگر نیز مورد استفاده قرار دادند. با استفاده از توپولوژی مش برای اتصال همه دستگاه ها. سطح حفاظتی بالا را فراهم می کند که امنیت شبکه شما را حفظ می کند. ZigBee اطمینان حاصل می کند که هیچ دستگاهی وجود ندارد که نتوان آن را کنترل کرد

راهنمای فن آوری تکنلولژی های متصل شده | Z-wave بسیار بهتر از ZigBee است. که در ابتدا برای ارتباط بی سیم بین دستگاه های خانگی طراحی شده بود. محدوده حدود ۴۰ متر است ۳۰ متر بیشتر از ZigBee. ارتباط با استفاده از یک پروتکل مشترک انجام می شود.  فرکانس موج Z به کشور بستگی دارد. Z-wave برای ارتباط بین روشنایی ها ، سیستم های تهویه مطبوع، مدیریت انرژی و دیگر دستگاه های اتوماسیون خانگی در یک خانه هوشمند استفاده می شود.
محصولات Z-Wave را می توان به راحتی نصب و از آن راحت تر استفاده نمود. سیگنال های آن همچنین می تواند به راحتی از دیوارها، کف و سقف نیز عبور کنند. دستگاه های Z-Wave همچنین می توانند بین موانع خود مسیرسازی کنند. برنامه های کاربردی آن شامل اتوماسیون خانگی و سیستم امنیتی مدرن است. سیگنال های Z موجب هیچ گاه گم نمی شوند  و سرعت انقال هرگز کم نمی گردد

درباره نویسنده

مرتضی مجیدی