خانه هوشمند

خانه هوشمند


خانه هوشمند:

به طور کلی میتوان زندگی کردن به روش آسان تر و اتوماتیک را خانه هوشمند نامید.

امروزه؛ صنعت و علم با سرعت بالایی رو به تکامل است. یکی از صنعت هایی که پیشرفت چشم گیری داشته صنعت هوشمند سازی ساختمان می باشد. که باعث راحتی و آسایش بی مثال می گردد و امنیت و صرفه جویی در انرژی را دوچندان می نماید.

چرا خانه هوشمند؟

خانه ای که با داشتن قابلیت های بیشمارش همیشه در خدمت شماست و شما از استفاده از این قابلیت ها لذت خواهید برد. تصور کنید خانه ای دارید که تمام سلایق شما را می داند. حضور شما را حس میکند گرم بودن وسرد بودن محیط را حس کرده و نسبت به علاقه شما تنظیم می نماید. تمامی دستورات شما را به دستگاه های الکترونیکی منزل به صورت خودکار می دهد و شما وقتی در منزل هستید به معنای واقعی استراحت می کنید. و آسایش و آرامش خواهید داشت زیرا همیشه یک دستیار هوشمند آماده اجرای دستورات شماست.

زمانی که شما در منزل حضور ندارید دما به حداقل خود میرسد تا صرفه جویی در انرژی صورت پذیرد. و شما میتوانید زمان ورود خود را به دستگاه مرکزی از هر جایی که هستید اطلاع دهید. تا نسبت به عادت سرمایی و گرمایی شما دمای منزل آماده ورودتان شود. و حتی این امکان وجود دارد که شما در صورت بروز مشکل در سیم کشی ساختمانتان و کشیدن بار اضافی از آن مطلع شده و برای حل مشکل اقدام نمایید.

سناریو دیدن فیلم:

 بعد از یک روز سخت کاری به منزل می آیید می خواهید یک فیلم ببینید و آرام باشید باید بروید پرده ها را بکشید نور را به اندازه دلخواهتان کم کنید. دنبال کنترل دی وی دی و تلوریون بگردید، در واقع انجام همه این کار ها با فشار دادن یک دکمه قابل اجراست و نیاز به این همه کار نیست؛ چگونه؟!! بهتر است بدانیم یکی از قابلیت های خانه هوشمند تعریف کردن سناریو می باشد و تمام این اعمال در قالب یک سناریو قابل اجراست.

کنترل خانه از هر جایی که هستید:

خانه هوشمند | هوشمندسازی
خانه هوشمند | هوشمندسازی

 شما می خواهید بدون اینکه از جایی که در منزل هستید مثلا آشپزخانه  کوچک ترین جا به جایی داشته باشید. چراغ اتاق خود را خاموش یا روشن کنید. بیایید یک مقدار دور تر شویم شما در منزل نیستید باز هم می توانید این کار را انجام دهید؟! بله این کار شعبده خانه هوشمند است. و شما میتوانید با غول چراغ جادویی به نام هوشمند سازی ساختمان از هر جای دنیا فقط با داشتن خط تلفن یا موبایل و یا اینترنت تمام اجزای خانه را تحت کنترل خود داشته باشید.

خوب می خواهید به سفر بروید همه ما هنگام سفر این مشغولیت را داریم که امنیت خانه در هنگام سفر واقعا می تواند پاسخ گو باشد. با داشتن خانه هوشمند شما دیگر نباید نگران این باشید که مثلا به دلیل این که مدت طولانی در سفر هستید و چراغ ها مدت طولانی خاموش هستند. توجه دوستان عزیز دزد رو به خودش جلب کنه و برنامه دزدی خانه شما رو تو سرشون بریزند. زیرا خانه هوشمند به خوبی میتواند از خود مراقبت نماید.

مثال:

با تعریف سناریو میتوان حضور شما را شبیه سازی کرد. مثلا صبح هنگامی که نور خوبی وجود دارد پرده ها باز و هنگام عصر بسته شوند. و چراغ ها به تناوب و با برنامه شما روشن و خاموش گردد تا اینگونه به نظر آید که شما در منزل هستید. حالا فرض کنید از خانه خارج شدید و با خود میگویید اتو را از برق کشیدم یا نه خیلی ساده است به راحتی میتوانید از هر جا که هستید جریان برق اتو را قطع کنید و دیگر نگران نباشید!

تفاوت در خانه هوشمند و غیر هوشمند:

اگر بخواهیم تفاوت خانه هوشمند با خانه هوشمند سازی نشده را بیان کنیم. باید بگوییم در خانه هوشمند تمام اجزای خانه به هم متصل هستند و توسط دستگاه مرکزی فرمان میپذیرند و اجرا می کنند. حال فرق نمی کند ما هنگام صدور دستور کجای این دنیا هستیم.

خانه هوشمند

همه ما تقریبا با واژه خانه هوشمند آشنا هستیم. عموما تصورمان از خانه هوشمند مربوط به فیلم های علمی تخیلی می شود که صاحب خانه با فشار دادن چند دکمه همه کار خود را می کند. خبر عالی این است که امروزه این تکنولوژی در دسترس است و از آن بهتر در ایران نیز اجرا می گردد. در آینده نزدیک هوشمند بودن خانه یک امر واجب و طبیعی خواهد بود.

هوشمند سازی ساختمان و مزایای آن:

رفاه و آرامش

امروزه مشغله فروان، دیگر زمانی برای تلف کردن برروی کارهایی که خیلی برایمان اولویت ندارند را نمیدهند که شاید آرامش و آسایش ما را کم می کند. با داشتن خانه هوشمند حجم بالایی از کارهایمان را به صورت خودکار انجام می دهیم. زمان بیشتری خواهیم داشت تا بر روی کار های مهم تر قرار دهیم و در نتیجه ارامش و رفاهی بالاتر را تجربه خواهیم نمود.

کنترل مرکزی از راه دور

با داشتن خانه هوشمند به دلیل داشتن یک سیتم مرکزی تمام وسایل الکترونیکی خانه به صورت یک پارچه از هر جایی قابل کنترل است. ساکنین خانه علاوه بر تجربه زندگی در خانه ای از آینده در مصرف انرژی نیز صرفه جویی قابل توجهی خواهند داشت .

خانه هوشمند

بهینه سازی مصرف انرژی و صرفه جویی در آن:

بهتر است بدانیم با داشتن خانه هوشمند تقریبا میتوانیم 50% در مصرف انرژی صرفه جویی کنیم چگونه؟ سیستم هوشمند دمای خانه را همیشه نسبت به دمای بیرون تنظیم نموده در نتیجه هیچ وقت انرژی بیشتری هدر نمیرود. و به صورت هوشمند در زمان اوج مصرف دستگاه های پر مصرف را در منزل شناسایی کرده و آنها را کنترل می کند. همچنین در هنگام خالی بودن منزل سیستم گرمایشی و سرمایشی از کار می افتد. انرژی طبیعی و مصنوعی به صورت هم زمان استفاده می شود تا انرژی کم تری صرف شود. مثلا هنگامی که نور خورشید هست پرده ها به صورت خود کار کنار رفته با نور طبیعی نور مورد نیاز محیط تامین و چراغ ها خاموش می گردد.

تجهیزات خانه هوشمند:

کنترل روشنایی:

به طور کلی امروزه روشنایی در ساختمان نقش عمده ای در مصرف انرژی بازی میکنند. با هوشمند بودن ساختمان با سنسورهای حرکتی و سنسور های تشخیص نور محیط ساختمان همیشه نور مطلوب دارد. صرفه جویی بسیار چشم گیری نیز صورت می پذیرد. شما در ذیل میتوانید با بعضی از مواردی که خانه هوشمند برای کنترل نور در اختیار کاربر قرار می دهد آشنا شوید.

1 کنترل روشنایی به صورت جداگانه برای هر محیطی.

2 توانایی تعریف سناریو برای کنترل نور برای مثال سناریو ورود، خروج، شب، مهمان و … مثلا شما در هنگام شب میتوانید با فشار دادن یک دکمه بر روی گوشی خود از روی تخت خواب سناریو شب را اجرا کرده و دیگر نیاز به سرکشی به تمامی نقاط منزل نیست.

3 کنترل روشنایی به وسیله سنسور های حسی در مکان هایی که رفت آمد کم می باشد میتوان از این سنسور ها استفاده نمود تا در حالت عادی خاموش بوده و در صورت ورود کسی فورا روشن شود.

4 تنظیم مقدار روشنایی به صورت هوشمند این امکان وجود دارد  در صورتی که نور محیط از اندازه دلخواه بیشتر شد به صورت خودکار چند لامپ خاموش شده تا نور به اندازه تعریف شده برسد و از هدر رفتن انرژی جلوگیری شود.

5 قابلیت کنترل مقدار نور (دیمر) در خانه هوشمند این قابلیت وجود دارد تا نور لامپ را کم و زیاد کنیم که این امر به زیبایی محیط و همچنین صرفه جویی در انرژی کمک شایانی می نماید.

6 سیستم نورپردازی منحصر به فرد امروزه با پیشرفت صنعت روشنایی امکانات زیادی در این زمینه ارائه مینماید. شرکت آرمان الکترو هوشمند پارس با استفاده از قابلیت هایی که سیستم هوشمند به ما می دهد آماده نورپردازی محیط های گوناگون شما به صورت کاملا منحصر به فرد می باشد.

سایبان، درب اتوماتیک، پرده، کرکره:

با استفاده از سیستم هوشمند سازی ساختمان شما می توانید سایبان، درب اتوماتیک، کرکره پرده و.. را به روش های مختلف تحت کنترل خود داشته باشید. و از هر جایی که هستید اقدام به کنترل آنها نمایید .مثلا می توانید با تعریف کردن سناریو خاص سایبان سر ساعت خاصی باز و بسته شود پرده ها به نسبت نور محیط باز و بسته شوند و مواردی از این دست.

خانه هوشمند

کنترل هوشمند سرمایش و گرمایش

خانه هوشمند | با بهره گیری از خانه هوشمند شما قدر خواهید بود تا سیستم سرمایش و گرمایش محیط را کنترل کنید. اینگونه که کاربر دمای مورد نظر خود را به سیستم وارد می کند و همیشه دمای کل محیط به آن اندازه خواهد بود. و در زمانی که دمای محیط به حد دلخواه رسید سیستم سرمایش و یا گرمایش از کار می افتد که این امر در صرفه جویی در انرژی سهم زیادی خواهد داشت.

شاید این سوال در ذهن شما به وجود آید که با یک ترموستات معمولی نیز امکان این کار است. اما بهتر است بدانیم که در سیستم خانه هوشمند تمام فن کول ها به صورت یکپارچه کنترل می شوند. در صورت باز ماندن درب یا پنچره سیستم تشخیص داده و سیستم تهویه را از کار می اندازد. و به شما هشدار لازم را می دهد که این امر با ترموستات های معمول شدنی نمی باشد. در ضمن شما قادر به کنترول این سیستم ها از هر جای دنیا خواهید بود.

سیستم های حفاظتی امنیتی و دوربین مداربسته:

همیشه یکی از دغدغه های مهم هر ساختمان مسئله ایمن بودن و امنیت آن است. خانه هوشمند علاوه بر داشتن دزدگیر، آژیر خطر و مواردی از این دست سنسورهای تشخیص شکستکی درب و پنچره را دارد. و همین طور با تعریف سناریو های مختلف مانند سناریو حضور بعد تازه ای به امنیت خانه داده است در ذیل با مواردی از سیستم های امنیتی خانه هوشمند آشنا می شویم.

مواردی از سیستم های امنیتی خانه هوشمند:

1 قابلیت تعریف حالت های امنیتی مختلف برای مثال شب، مسافرت، خروج از خانه برای رفتن به کار.

2 در صورتی که یک یا چند فرد غیر مجاز وارد منزل شوند. بلافاصله آژیر ها و هشدارهای لازم داده میشود و در صورت نبود ساکنین این اتفاق در لحضه به اطلاع صاحب خانه میرسد.

3 تعریف سناریو حضور در صورتی که شخص به مسافرت رفته باشد. میتواند با شبیه سازی حضور خود در منزل اینگونه وانمود کند که در منزل حضور دارد. مثلا سر ساعت خاصی چراغ ها طبق برنامه و در زمان خواسته شده روشن و خاموش شوند. پرده ها در موقع خود باز و بسته شوند و..

4در صورتی که یک یا چند درب یا پنجره باز مانده باشد هشدارها به صورت آژیر و پیام کوتاه به شخص اطلاع داده می شود.

5 در هنگامی که آتش سوزی صورت می پذیرد به صورت آژیر و پیام صوتی این اتفاق اعلام می گردد و در صورت نبود ساکنین در لحظه اتفاق به صاحب خانه گزارش داده می شود تا برای حل آن اقدام نماید.

6 از طریق دوربین مدار بسته و سیستم یکپارچه هوشمند شما می توانید از طریق گوشی خود تصاویر را ببینید و فرامین را صادر کنید.

7 این امکان نیز وجود دارد که آیفون خود را به خانه هوشمند خود متصل کنید تا از هر جایی که هستید از مراجعه کنندگان خود با خبر شوید.

8 با داشتن قفل هوشمند این امکان وجود دارد تا بدون کلید هم وارد منزل شد با دستور شما ؛ حال تفاوت ندارد که کجا هستید.

9 این امکان نیز وجود دارد تا ورود و خروج مشکوک نیز به شما گزارش شود.

و….

اعلام و اطفاء حریق:

امروزه سیستم های اعلام حریق اهمیت زیادی در ساختمان ها دارند. زیرا با بروز مشکل به ساکنین با آژیر و اکشن های مشابه خبر میدهد تا بتوانند در زمان درست اقدام نمایند. تا خسارات جانی و مالی به حداقل خود برسد. کلا سیستم های اعلام و اطفاء حریق به دو دسته آنالوگ و آدرس پذیر هستند. شرکت آرمان الکترو هوشمند پارس به دلیل اهمیت سیستم اعلام و اطفاء حریق با یک پارچه کردن آن با سیستم خانه هوشمند امنیت و کارایی آن را بالا برده است.

آبیاری باغ و باغچه خود

یکی از قابلیت های خانه هوشمند توانایی آبیاری هوشمند باغ یا باغچه است. دیگر لازم نیست برای آبیاری، حضور فیزیکی داشته باشید. با نصب سنسورهای مربوط می توانید بنا به نیاز گیاه و درصد رطوبت خاک اقدام به آبیاری نمایید. مثلا یک سری گیاه صبح زود باید آبیاری شوند بعضی بعدازظهر بعضی آب زیاد لازم دارند بعضی کم. اگر بارندگی بوده و دیگر نیاز به آبیاری نباشد تشخیص داده و عمل آبیاری را انجام نمیدهد. این امر در صرفه جویی در وقت و آب کمک شایانی مینماید.

استخر و جکوزی هوشمند

خانه هوشمند | فرض که شما ویلایی با یک سالن کامل استخردارید وقتی وارد ویلا می شوید باید استخر خالی را پر نمایید سیستم تهویه آب را چک کنید تا دما به حد مناسبی برسد مقدار کلر آب و… اینها همه از شما زمان و انرژی می گیرد که این زمان و انرژی می تواند برای امور مهمتری صرف گردد. حتی اگر شما یک نفر را برای این امور داشته باشید جدا از هزینه بی موردی که به شما تحمیل می کند امکان خطای انسانی و یا تنبلی در انجام درست کار نیز وجود دارد زیرا شما زمان این که به درستی بر کار او نظارت داشته باشید را ندارید اما با هوشمند کردن ویلا و به ویژه مجموعه استخر تمام این امور به سادگی و با فشار دادن یک دکمه انجام می پذیرد.

حال شما هنگام حرکت به سمت ویلای خود، دکمه لمسی روی تلفن همراه خود را فشار داده و سناریو استخر را فعال می نمایید پمپ ها شروع به کار کردن می کنند و استخر شروع به پر شدن هنگامی که استخر تقریبا پر از آب شده سرعت آب ورودی کاهش پیدا می کند تا در نهایت آب گیری به اتمام برسد بعد از آن سنسور های مربوط به سلامت آب آن را وارسی مینمایند و در صورت لزوم با مواد تعریف شده آن را ضد عفونی مینمایند و همینطور دمای آب به حدی که خواسته شده می رسد و وقتی شما وارد می شوید همه کارها به بهترین شکل انجام شده.

صرفه جویی در انرژی در استخر و جکوزی هوشمند:

شما برای این که در انرژی نیز صرفه جویی کنید امکان این را دارید که برای سیستم زمان مشخص کنید که چه موقع از شبانه روز از استخر و جکوزی استفاده می نمایید و در دیگر زمان ها سیتم تهویه خاموش باشد تا انرژی هدر نرود . می شود گفت یکی دیگر از مزایای هوشمند کردن استخر حذف کلیدهای فشار قوی از محیط استخر است  و تبدیل کردن آنها به کلیدهای لمسی و بی خطر 24 ولت که حتی در صورت شستشو با آب هم مشکلی برایش پیش نمی آید استفاده از استخر هوشمند به شما کمک می کند به استخر رویایی خود برسید.

خانه هوشمند

1 کنترل کیفیت و سلامت آب، کنترل سطح  پی اچ  آب

2 کنترل دمای آب جکوزی و محیط

3 کنترل حجم آب، پر یا تخلیه آن

4 کنترل سقف مکانیزه استخر

5 تنظیم نورپردازی استخر

سیستم های صوتی و تصویری یکپارچه:

خانه هوشمند | در خانه هوشمند دیگر استفاده ار ریموت کنترل معمولی معنایی ندارد شما می توانید کد تمام ریموت کنترل های خود را به دستگاه مرکزی داده و تمام وسایل اکتونیکی منزل (تلوزیون سیستم صوتی کولر و…) را به صورت یکپارچه کنترل نمایید از طریق ال سی دی مرکزی و یا لب تاپ یا گوشی هوشمند خود.

سیستم مکانیزه هوشمند پارکینگ:

خانه هوشمند | اکنون دیگر پارکینگ در ساختمان ها نقش بی جایگزینی را بازی میکنند در بعضی قسمت ها نیز ساختمان هایی جهت پارک خودرو ساخته می شود در مجموعا بنا به کارایی و نیاز پارکینگ میتوان حالت های مختلفی برای هوشمند کردن آن تعریف نمود.

مطلع بودن از وضعیت پارکینگ : راننده باید قبل از انتخاب مسیر از مقدار جای پارک موجود باخبر باشد تا از ترافیک وایستادن بی مورد در مسیر جلوگیری گردد.

تنوع مسیری :با توجه به تنوع استفاده از پارکینگ باید روش های مختلفی را برای ورود به نسبت کار تعریف نمود تا کمترین ترافیک ممکن در مسیر پارکینگ باشد.

راهنمایی شدن به خلوت ترین مسیر و نزدیکترین جای خالی : راننده به هنگام ورود باید بداند که خلوت ترین مسیر و جای خالی برای او به نسبت محلی که باید برود کجاست(هتل، مرکز خرید، منزل و…)

هدایت شدن به محل پارک خودرو خود : با توجه به این که در بعضی از پارکینگ ها تعداد ماشین و طبقات پارکینگ زیاد است لازم می باشد تا راننده راهی ساده برای پیدا کردن خودروی خود داشته باشد

راهنمایی به نزدیک ترین خروج سیستم باید راننده را به نزدیک ترین و خلوت ترین خروجی راهنمایی کند

امنیت خروج : سیستم باید این توانایی را داشته باشد تا صاحب ماشین را شناسایی کند و برای خروج خودرو اجازه را از وی داشته باشد

نمایش وضعیت پارکینگ:

خانه هوشمند | با نصب سنسور حضور و همچنین تابلو های نشان دهنده تعداد پارگینگ های خالی در هر طبقه و همچنین مسیر یاب هوشمند برای انتخاب درست مسیر

1 ساماندهی و مدیریت هوشمند پارکینگ و جلو گیری از ورود وسایل نقلیه غیر مجاز

2 امکان دریافت گزارشات گوناگون در رابطه با تردد خودروها

3 هنگام ورود خودرو سیستم روشنایی و تهویه به صورت هوشمند شروع به کار کند

4 به وجود آوردن محیطی امن بدون نیاز به حضور نگهبان

5 در صورت ورود خودرو راهنمایی شدن آن به صورت هوشمند به نزدیک ترین جای پارک

6 مدیریت و سامان دهی خودرو های ورودی و صودور قبض برای آن ها

اجرا کردن هوشمند و اوتوماتیک دستورات:

خانه هوشمند | در ساختمان هوشمند امکان این که دستورات به صورت هوشمند و در یک جدول زمان بندی شده انجام شود وجود دارد و دیگر مشکلی از بابت فراموش کردن و مسائلی از این دست نخواهیم داشت.

تجهیزات خانه هوشمند:

پریزهوشمند اسمارت پلاگ برای روشن خاموش کردن دستگاه های الکتریکی دارای نمایشگر ال ای دی با قابلیت انتخاب رنگ خروجی: 16 آمپروتا 3500 وات لحظه ای 3000وات دایم

سنسور چهار کاره سنسور تشخیص حرکت+ سنسورتشخیص وضعیت درب یا پنجره + سنسور دما + سنسور تشخیص میزان نور سایزکوچک کاملا بی سیم 18 ماه عمر باطری

سنسور دما سنج   ترموستات الکترونیکی قابل نصب در قوطی کلید های استاندارد

دارای نمایشگر که دمای محیط (در اتاق ویا در کف) را نشان می دهد حداکثر توان این ترموستات تا 3600W/ 16A

امکان ایجاد ارتباط ترموستات با 8 وسیله Z-WAVE دیگر. نور زمینه و قفل کودک

خانه هوشمند

کنترل مرکزی ریپا تایل

دارای 6 دکمه سناریو با 18 عملکرد متفاوت

دارای رنگ Rgbw برای دکمه ها

دارای دوربین 2 مگا پیکسل ip

دارای میکروفون برای ارتباط بین اتاق ها

دارای اسپیکر خروجی و پخش آژیر

دارای سنسور حرکتی

دارای سنسور رطوبت

دارای سنسور دما

دارای ترموستات مجازی

دارای سنسور سنجش میزان نور

دارای سنسور نویز و صدا

دارای سنسور ضربه و لرزش

دارای قابلیت اتصال با پکیج گرمایشی

دارای ورودی 12 تا 24 ولت

دارای سیستم هواشناسی

دارای باتری پشتیبان

دارای ورودی sd card

پشتیبانی از Zigbee و blutooth

پشتیبانی از Wifi جهت اتصال به مودم

کنترل تجهیزات منزل به صورت لحظه ای از هر مکان

کنترل پرده از راه دور و یا  هر دستگاه موتوری دیگر

توان تا 1200 وات ساخت کشور ایتالیا

مراحل هوشمند سازی ساختمان:

مشاوره حضوری یا تلفنی : در این مرحله شما می توانید با مشاوران ما به صورت رایگان مشاوره حضوری و یا تلفنی داشته باشید.

بازدید از شو روم خانه هوشمند : به منظور آشنایی بیشتر و لمس کارایی خانه هوشمند پیشنهاد می شود از شو روم شرکت آرمان الکترو هوشمند پارس (هوشمندی) دیدن کنید.

انتخاب روش هوشمند سازی مناسب : در این مرحله بعد از مشاوره بنا به بودجه و همین طور نیاز شما اقدام به هوشمند سازی می گردد.

طراحی سیستم هوشمند : در این مرحله بنا به توافقات صورت گرفته و نیاز شما اقدام به طراحی پروژه می گردد.

عقد قرارداد : طبق توافقات انجام شده قراردادی فی ما بین شرکت و مشتری برای هوشمند سازی ساختمان و یا اماکن بسته می شود.

نصب و راه اندازی سیستم هوشمند : در این مرحله کارشناسان ما اقدام به هوشمند سازی ساختمان طبق طراحی از قبل طرح شده می کنند.

آموزش درست استفاده از تجهیزات : در این مرحله کارشناسان ما چگونگی کار با سیستم و همین طور تعریف سناریو های مختلف را آموزش می دهند.

پشتیبانی از قرارداد و خدمات پس از فروش : حالا با خیالی آسوده از سیستم هوشمند خانه خود استفاده نمایید زیرا ما همیشه آماده پشتیبانی از خانه هوشمند شما هستیم.

مشاوره رایگان:  0912.5769793  026.32203599

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *