سناریو روشنایی

سناریو روشنایی


تعریف سناریو

سناریو روشنایی | روشنایی در خانه هوشمند می تواند بسیار در مصرف انرژی به ما کمک کند ما به راحتی با تعریف برای دستگاه کنترل مرکزی در هر جای خانه که هستیم نسبت به نیازمان از نور استفاده میکنیم و تمام این کار بدون هیچ فعالیتی خاصی صورت میپذیرد.

بهینه سازی مصرف انرژی و صرفه جویی در آن

سناریو روشنایی || بهتر است بدانیم با داشتن خانه هوشمند تقریبا میتوانیم 50% در مصرف انرژی صرفه جویی کنیم چگونه ؟ سیستم هوشمند دمای خانه را همیشه نصبت به دمای بیرون تنظیم نموده در نتیجه هیچ وقت انرژی بیشتری هدر نمیرود و به صورت هوشمند در زمان اوج مصرف دستگاه های پر مصرف را در منزل شناسایی کرده و آنها را کنترل می کند همچنین در هنگام خالی بودن منزل سیتم گرمایشی و سرمایشی از کار می افتد و انرژی طبیعی و مصنوعی به صورت هم زمان استفاده می شود تا انرژی کم تری صرف شود مثلا هنگامی که نور خورشید هست پرده ها به صورت خود کار کنار رفته با نور طبیعی نور مورد نیاز محیط تامین و چراغ ها خاموش می گردد

چرا خانه هوشمند

خانه ای که با داشتن قابلیت های بی شمارش همیشه در خدمت شماست و شما از استفاده از این قابلیت ها لذت خواهید برد. تصور کنید خانه ای دارید که تمام سلایق شما را می داند. حضور شما را حس میکند گرم بودن وسرد بودن محیط را حس کرده و نسبت به علاقه شما تنظیم می نماید. تمامی دستورات شما را به دستگاه های الکترونیکی منزل به صورت خودکار می دهد و شما وقتی در منزل هستید به معنای واقعی استراحت می کنید. و آسایش وآرامش خواهید داشت زیرا همیشه یک دستیار هوشمند آماده اجرای دستورات شماست.

نمونه‌های کنترل هوشمند روشنایی

‫۱- روشن شدن چراغ‌ها در هنگام ورود

‫۲- روشن/خاموش شدن برنامه‌ریزی شده بخشی از چراغ‌ها در زمان‫ مسافرت یا میهمانی‫

‫۳- خاموش شدن هوشمند کل سیستم روشنایی در صورت فراموشی و عدم حضور در ساختمان

‫۴- تنظیم نور ساختمان و فضای اطراف آن متناسب با روشنایی محیط

‫۵- نورپردازی فضای دکوراتیو بنا متناسب با مناسبت‌های مختلف

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *