ساختار قفل هوشمند دیجیتال

ساختار قفل هوشمند و قفل دیجیتال و عوامل تاثیر گذار بر قیمت قفل هوشمند و قفل دیجیتال:

ساختار قفل هوشمند و قفل دیجیتال نه تنها به تفاوت بین قفل مکانیکی سنتی اشاره دارد، بلکه همچنین بر اساس ساختار قفل سنتی، همراه با فناوری بیومتریک، از سطح بالاتری از فناوری برخوردار است. لحاظ شناسایی کاربر، امنیت و مدیریت این دستگیره ها هوشمندترهستند ، نحوه قفل شدن آن با سیستم سنتی کاملا متفاوت میباشد . ساختار قفل هوشمند و قفل دیجیتال ، قفل های کامپوزیتی با ایمنی، راحتی و فناوری پیشرفته هستند. استفاده از کلید غیر مکانیکی به عنوان یک فناوری بالغ برای شناسه کاربر، مانند: قفل اثر انگشت، کنترل دسترسی عنبیه (نوع بیومتریک، امنیت بالا، کارت مغناطیسی، کارت RF  .

ساختار قفل هوشمند و قفل دیجیتال از تجهیزات مکانیکی، مادربرد الکترونیکی، سنسور اثر انگشت و سایر اجزا تشکیل شده است. همکاری بین این مؤلفه ها، به قفل درب، هوش بیشتری می بخشد.

اجزا قفل هوشمند و قفل دیجیتال :

1 پنل

مواد استفاده شده در پنل قفل هوشمند موجود در بازار عبارتند از: آلیاژ روی، فولاد ضد زنگ، آلیاژ آلومینیوم، پلاستیک و غیره.

2 بدنه قفل

جنس بدنه دستگیره دیجیتال عمدتا از جنس استیل است اما از جنس پلاستیک فشرده نیز هست. بدنه قفل عمدتا به دو نوع تقسیم می شود: بدنه قفل استاندارد ( فولاد ضد زنگ) و بدنه قفل غیر استاندارد ( پلاستیک فشرده ).

3 صفحه کنترل

برد الکتریکی، هسته قفل هوشمند است و کیفیت  این برد بر عملکرد دستگیره هوشمند تأثیر می گذارد.

4 موتور

موتور مورد استفاده یک موتور کوچک است که به  قفل هوشمند متصل است و انرژی بسیار کمی را مصرف می کند. هنگام استفاده از رمز عبور یا کارت یا اثر انگشت برای باز کردن آن توسط دستگیره دیجیتال، صدای چرخش موتور را خواهید شنید.

5 دسته

دسته ها  به دو دسته بلند و دستگیره گرد تقسیم می شوند و بسته به نیازهای مختلف می توان دسته های مختلف قفل دیجیتال هوشمند را انتخاب و خریداری کرد.

6 دایره تزئینی

همه قفل های هوشمند مجهز به حلقه های تزئینی نیستند، و قفل هوشمند با حلقه های تزئینی حتی گران تر به نظر می رسند، اما در واقع روی قیمت تاثیر زیادی ندارند.

7 صفحه نمایش

این نمایشگر دارای صفحه نمایش آبی و سفید است و قفل هوشمند با صفحه نمایش بصری باعث می شود کارآیی آن آسان تر شود اما همه قفل های هوشمند مجهز به نمایشگر نیستند.

9 ماژول اثر انگشت

ماژول اثر انگشت قفل هوشمند عمدتاً به دو نوع تقسیم می شود، یک سر اثر انگشت نوری و یک سر اثر انگشت نیمه هادی. به طور کلی، قیمت یک اثر انگشت نیمه هادی از قیمت یک اثر انگشت نوری بالاتر خواهد بود.

10 سیلندر قفل

سیلندر دستگیره دیجیتال عامل مهمی در قضاوت قیمت قفل دیجیتال هوشمند است. از آنجا که سطح ایمنی قفل دیجیتال به آن وابستگی زیادی دارد.

11 جای باتری

     در حال حاضر، جای باتری قفل هوشمند 4 باتری و 8 باتری است.

ساختار قفل هوشمند دیجیتال

ساختار قفل هوشمند و قفل دیجیتال همچنین شامل قطعاتی به نام “محرک ها” می باشد که پیچ یا استوانه را به موتور کوچکی متصل می کنند که کاملاً درون درب یا قاب خود دفن شده است. موتور توسط یک پالس الکتریکی کنترل می شود، که ممکن است از چندین طریق شروع شود: توسط یک کارت خوان الکترونیکی، توسط یک صفحه کلید یا یک سنسور کنترل از راه دور بی سیم و یا سنسور اثر انگشت و … در هر صورت، قفل درب دیجیتال پیکربندی شده است که محرک موتور را تنها پس از دریافت صحیح ورودی الکترونیکی، فعال کند.

 

برای مشاوره رایگان خرید قفل دیجیتال هوشمند با شماره 09395727474  و یا 09125769793  تماس بگیرید.

در صورت تمایل از طریق واتس اپ با ما در ارتباط باشید

قیمت قفل کارتی ، قیمت قفل دیجیتال ، قیمت دستگیره دیجیتال را از مشاوران ما در لاک استار lock star بخواهید .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *